Vaillant Kombiye Su Nasıl Basılır

Vaillant kombiye su nasıl basılır; Kombilerin sadece doğalgaz ve elektrikle çalışmaması artık hemen her tüketicimiz tarafından bilinmektedir. Kombiler içerisinde su bulundurur ve sular gittiğinde bile içinde yer alan su kadar çalışma sağlar. Yani bir kombi içinde su olmadan kesinlikle çalışma yapmaz. Bu durum sebebi ile de kombideki su değeri her zaman için önemlidir. Kombide yer alan su değeri de bu sebeple Bakırköy Vaillant Servisi olarak sabit bir ayarda kalmaz diyebiliriz. Kullanıma bağlı azalmalar da çoğalmalar da olabilir ki bu durum kombi açısından normal sayılır.

Vaillant Kombiye su ekleme videosunu da izleyebilirsiniz.

 

Kombi basıncı 1 bardan az ise özellikle de 0 a yakın ise bu kombinin suya ihtiyacı var anlamına gelmektedir. Bu durum sebebi ile de sizlere kombi basıncı düştüğünde basıncı yükseltme konusu ile alakalı bilgileri sunacağız. Kombiye su nasıl basılır diye merak ediyorsanız da sayfamızı incelemeye devam edin. Kombide yer alan bir parça kombide bu işlevi sağlamaktadır. Ve önemli olan de kombideki bu parçayı bulabilmektir. Kombide doldurma musluğu kombiye su doldurulmasına yardımcı olur. Şekli,rengi ve yeri kombilerin çeşitlerine göre her zaman için değişmektedir. Kombide bu sebeple sizlere direk şu parçayı çevirin ve kombiye su basın diyemeyiz. Vaillant Kombiye su basmak adına doldurma musluğunu bulmanız gerekmektedir. Bizler de bu amaçla sizlere karşımıza çıkan doldurma muslukları hakkındaki bilgileri sunacağız. Kombide yer alan doldurma muslukları genelde; siyah, mavi ya da gri renginde olur. Genelde kombide hemen alt kısımda kombiye monteli durumdadır. Vaillant Kombi model ve çeşidine göre genelde sağ ya da sol alt kısımda yer almaktadır. Çevirmeli musluk şeklinde ya da kelebek şeklinde olabilmektedir. Bazı modellerde ise çubuk şeklinde ya da L harfine benzer şekilde olabilmektedir. Bu şekilde önce parçayı bulmalısınız.

vaillant-kombiye-su-basma

Bulduğunuzda direk sola çevirirseniz su sesi kombiden direk gelecektir. Su sesinin ardından basınç değerine bakarsanız ilerleme olduğunu da görürsünüz. Bu değer 1 ile 2 bar arasına gelsin. Bu değere geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Kapattığınız zaman su basma uygulaması da duracak işlem bitecektir. Kombiye su nasıl basılır sorusunun yanıtı işte bu şekilde olmaktadır. Bizler de sizlere bu uygulamayı yapmadığınız durumlarda Bakırköy Vaillant numarasını arayabilirsiniz diyebiliriz.