Vaillant Kombiden Su Geliyor

Vaillant kombiden su geliyor; Kombi kullanıcıların yaşamamak adına çabaladıkları ya da düşünmek bile istemedikleri sorunların başında Vaillant kombini su damlatması yer almaktadır. Bir kombi neden su damlatabilir ki ya da bu durum neden tehlikeli olabilir ki? Bu durum hakkındaki bilgileri sizlere sunacağız. Fakat öncesinde kombi neden su damlatı? Bu anlamda kullanıcı olarak yapılacak uygulama ya da uygulamalar var mıdır? Direk Bakırköy Vaillant Servisi‘ni mi aramak gerekir sizlere bu anlamda yardımcı olacak bilgileri sunalım.

Vaillant kombinin su damlatma videosunu da mutlaka izlemelisiniz.

 

Vaillant Kombi su damlatıyor ise öncelikle suyun nereden geldiğini tam olarak kestirmeniz gerekmektedir. Bir kombi içinden de su akıtabilir su borulardan da gelebilir. Tam olarak su akıntısı nerede öncelikle tespit edin. Borulardan su geliyor ise sorun tesisatınızda demektir. Bu anlamdaki yardımları da tesisatçıdan almanız gerekmektedir. Fakat kombi içinden su geliyor ise bu durumda sorun kombidedir ve kombi servisini arayarak mutlaka yardım talep etmeniz gerekmektedir. Kombiden su geliyor ise öncelikle su akıntısının sebep ya da sebeplerine bakılmalıdır. Bu durumu sizler kombi kullanıcısı olarak tespit edemez ya da soruna müdahalede bulunamazsınız. Yapmanız gereken servisi aramak ve işi uzmanına bırakmak olsun. Kombiden su akmasının sebebi basıncın yükselmesi de olabilir. Bu araştırılmalı ona göre müdahale yapılmalıdır. Vaillant Kombinin su akıtmasına etmen olan nedenlerin başında; doldurma musluğunun arızalı, kırık ya da çık kalması gelmektedir. Kullanıcı olarak doldurma musluğunu kontrol edebilir açık ise kapatabilirsiniz. Bunun dışında cihaza dokunmayın. Doldurma musluğu kırık ya da arızalı ise değişimi yapılarak sorun çözümelenebilir. Yalnız sorunun sebebi sadece bu parça değildir. Kombide genleşme tankının havasının eksilmesi, genleşme tankında sorun olması, plaka eşanjörün delinmesi gibi durumlar da su akıntısına etmen olmaktadır. Ayrıca hava prujörünün temizliğe ihtiyaç duyması ya da emniyet ventilinin arızalanması da bu sorunu yaşattırır.

vaillant-kombi-su-akitiyor

Servis ekipleri müdahalede bulunarak kombiden su geliyor sorununu çözümleyecektir. Siz servis gelene kadar su akıntısına geçici çözüm amaçlı kombi altındaki borulardan sağ taraftan ikinci yani sıcak su borusunun üstünde yer alan vanayı kapatmalısınız. Bu sayede kombi bir on beş dakika kadar sonra su akıntısını kesecektir. Bu konuda trknik desteği bizlerden alabilir Bakırköy Vaillant telefonunu arayabilirsiniz.