Vaillant Kombi Bakımında Yapılan Uygulamalar

Vaillant kombi bakımında yapılan uygulamalar: Kombin içsel temizliği olan kombi bakımının mutlaka her yıl düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Yılda bir kez kombinin bakımı yaptırılmalı ve bu uygulama için uzmanından yardım alınmalıdır. Vaillant Kombi bakımı öncelikle can ve mal güvenliği için yaptırılması gerekmektedir. Bakımı yapılan kombi her zaman sağlıklı şekilde çalışır ve randımanı yüksek olur. Ayrıca tasarruf elde etmek ve oluşabilecek arızaların önüne geçilmesi için mutlaka kombi bakımlarının ihmal edilmeden yapılması gerekir. Kombi kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biride, kombi bakımlarında neler yapıldığıdır. Bakırköy Vaillant Servisi olarak en çok merak edilen bu konu hakkında siz tüketicileri bilgilendirmek için sayfamızı oluşturduk. Hemen sizlere konu hakkında bilgiler sunalım.

Vaillant kombi bakım videosunu izleyerek de bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Kombi bakımında yapılan uygulamalar şu şekildedir.

-Öncelikle kombi içindeki suyun tahliyesi, yani kombinin içindeki suyun boşaltılması yapılır.

-Kombi içinde yer alan genleşmem tankı kontrol edilir. Genleşme tankının havası az kalmış veya bitmiş ise genleşme tankına hava basılı ve bu şekilde havası tamamlanır,

-Kombinin içi titizlikle temizlenir,

Vaillant Kombi parçalarından biri olan brülör temizlenir,

-Kombinin yanma haznesi yani yanma odasının temizliği sağlanır,

-Kombi içinde bulunan ateşleme elektrotlarının temizliği sağlanır,

-Kombi içinde yer alan üç yollu ve fan gibi önemli parçalar sökülerek temizlenir,

-Kombinin altındaki borunun içinde yer alan kalorifer filtresi yerinden çıkarılır ve temizliği yapılır,

Vaillant Kombinin iyon ve gaz ayarı dikkatlice yapılır,

-Kombinin sıcak su akışı kontrol edilir ve eğer bir sorun varsa kullanıcıya bilgisi sunulur,

-kombi içerisinde arızalı parçalar var ise konu hakkında tüketiciye bilgi verilir,

-Son olarak kombiye tekrar su basılır ve bakım uygulaması sonlandırılır.

vaillant-kombi-bakimi

Kombi bakımı sırasında yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemler yapılmaktadır.  Kombi bakımında yapılan uygulamalar hakkında detaylı bilgiler almak için çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kombi kullanıcısı olarak bakım uygulaması yaptırmak istemeniz durumunda bizleri arayın ve sizlerde sunmuş olduğumuz kaliteli ve ekonomik servis hizmetlerimizden yararlanın. Uzman teknisyenlerimiz ile kombi bakımlarınızı titizlikle gerçekleştirmekte ve sizlere üstün kalitede hizmet sunmaktayız. Bakırköy Vaillant numarasını arayarak bakım konusundaki bilgileri ve yardımları her zaman alabilirsiniz.