Vaillant Kombi Arızalandığında Neler Yapılmalı

Vaillant kombi arızalandığında neler yapılmalı; Kombilerin var olduğu dairelerde ya da iş yerlerinde kullanıcılar verim aldıkları kadar sorunlar da yaşayabilir. Bu sorunlar her zaman için farklı şekilde olmaktadır. Bizler de bu durumun bilincinde olarak sizlere kombi servisi olarak elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmaktayız. Vaillant Kombilerde oluşan arızalara karşı nasıl önlemler alınır aynı zamanda servis öncesinde neler yapılmalıdır? Bakırköy Vaillant Servisi hangi durumlarda çağırılmalıdır hangi arıza direk servis gerektirir. Bu bilgileri sizlere zaten her zaman için sunmaktayız. Bugün sunacağımız bilgiler kombinin arızalandığı durumda servis çağırmadan önce yapılacaklar konusunda olacaktır.

Vaillant Kombi arızasında neler yapılır videosunu da izleyebilirsiniz.

 

Kombilerin arıza durumlarının her birinde olmasa da bazılarında kullanıcı olarak yapabileceğiniz birkaç uygulama bulunmaktadır. Bunlar en başta şu şekilde olmaktadır: kombi ekranına elektrik gelmiyorsa yapabileceğiniz işlem yoktur. Direk servisi arayın. Fakat ateşleme yapmıyorsa ya da arıza lambası yanıyor ise öncelikle dairede gaz var mı diye kontrol sağlayın. Dairede yer alan ocağı çalıştırarak gaz olup olmadığına bakabilirsiniz. Ocak da çalışmıyorsa gaz yok demektir. Ya dışarıdaki gaz vanası kapalıdır ya çalışma olduğundan gaz kesintisi olmuştur ya da fatura ödenmedi ise gaz kesilmiş olabilir. Bunu doğalgaz firmasını arayarak öğrenebilirsiniz. Fakat ocağınız çalışıyor buna rağmen kombi çalışmıyorsa bu da kombiye gazın geldiğini belirtir. Yani sorun kombidedir. Su barına bakın. Bar değeri 0 a yakın ise direk kombiye 1,5 kadar su basın. Sorun hala mı devam ediyor bu durumda kombiye reset atın. Reset Vaillant kombiyi kapatıp yeniden çalıştıracaktır. Bu uygulamadan sonra yine de kombi çalışır duruma geçmez ise bu uygulamayı 3 kez daha tekrarlayın. Yine bir çalışma durumu olmaz ise artık cihaza müdahalede bulunmadan servisi arama vakti geldi diyebiliriz. Ancak bu durum sonrasında servisi aramanız gerekecektir. Çünkü gereken işlemler ne ise zaten siz servis öncesi yaptınız.

vaillant-kombi-arizasinda-yapilacaklar

Bu durumda kombideki arıza durumu ne ise müdahale de ona göre değişmektedir. Bizler de bu sebeple sizlere kombi arızalandığında şu parçada sorun vardır ya da değişimi gerekir diyemeyiz. Çünkü arıza durumu belli olmayan bir durumda görülmeden hangi parçada sorun olduğu ya da olabileceği de bilinemez. Bu sebeple de sizlere bu durum karşısında uzman bir servisi bulup yardım talep edin önerisinde bulunabiliriz. Bakırköy Vaillant numarasını bu sebeple her daim arayabilirsiniz.