Vaillant Kombinin Kapatılmama Sebepleri

Günümüzde hemen hemen her dairede kombi kullanılmaktadır. Kalorifere sağladığı ısı bir yana işlerimizi kolaylaştıran sıcak su kullanımının da bir hayli faydasını görmekteyiz. Fakat kombi kullanıcıları olarak kombiyi doğru kullanmayı bilmediğimiz zamanlarda fatura bedeli bizlere bir hayli yüklü masraflar halinde geri dönebiliyor. Bakırköy Vaillant telefonuna ulaşan bazı kombi kullanıcılarından duyduğumuz sorular su şekildedir: Evden çıkarken kombiyi kapatıyorum ama faturam yine de çok yüksek geliyor. Vaillant kombiyi açık mı bırakmalıyım? sorularından ibarettir.

Vaillant kombinin kapatılmamasını anlatan videomuzu da izleyebilirsiniz.

 

Aslında tam da değinmek istediğimiz konu bu. Vaillant kombi neden kapatılmamalı? Sizlere daha iyi bir şekilde hizmet verebilmek için kombi servisi olarak bu sayfayı oluşturmuş bulunuyoruz. Kombiyi sürekli açıp kapatmak oluşabilecek arızalara neden olmaktadır. Bazı kombi kullanıcıları evden çıktıkları zaman ya da işe gittiklerinde kombi boşuna yakıt yakmasın diye kombiyi kapatırlar. Aslında kombiyi kapatmak sizlere tasarruf sağlamaz. Evde olmuyorum deyip kombiyi kapatırsanız daireniz soğuk olur ve dolayısıyla tekrardan açılması yakılan yakıtın iki katı anlamına gelir. Vaillant Kombiyi kapatmanızın sizlere avantajı olmaz aksine zararı olur. Bu yüzden kombiyi hiçbir zaman kapatmayın bırakın odanız sabit sıcaklıkta kalsın. Zaten kombi yalnızca dairenizi ısıtmaz duvarlarınız ve tavanlarınızda ısınır. Şunu da bilmenizi isteriz ki uzun süre kapalı duran kombilerde bir gaz birikintisi olur ve bir anda ısınma ihtiyacınız olduğu zaman kombiyi açtığınız zaman kombi içinde biriken gazdan dolayı hata kotu verebilir ve bu durum da arızaya yol açabilir.

kombi-neden-kapatilmamali

kombinin kapatilmama sebebi

Kombinizin sizleri yarı yolda bırakmasını istemiyorsanız bu tür sorunlarla karşılaşmak adına kombiyi kapatmayın. Dilerseniz bunu bir düşünün. Vaillant Kombiyi kapatıp açmadığınız zaman yani sürekli açık bulundurduğunuz zaman sağladığınız tasarrufun siz de farkında olacaksınız. Hem tasarrufu yaşayın hem de paranız cebinizde kalsın. Bu konuda yine de bilgi için Bakırköy Vaillant Servisi olarak huzurlarınızda olacağız bizlere ulaşabilirsiniz.