Vaillant Kombinin Suyu Isıtmaması

Evlerimizin vazgeçilmezi olan işlerimizi sürekli olarak kolaylaştıran sıcak su bizim ihtiyaç kaynağımız olduğu için özellikle kış aylarında Vaillant sıcak su problemiyle karşılaşmak istemeyiz. Hemen herkes gibi bir çözüm yolu bulmaya çalışırız. Bizler de kombi servisi olarak siz kombi kullanıcılarına bu konuda yardımcı olabilecek bilgileri aktarmak için bu sayfayı oluşturduğumuzu belirtebiliriz.

Vaillant kombinin suyu ısıtmama videosunu mutlaka izlemelisiniz.

 

Öncelikle kombinin basınç değerini kontrol etmeliyiz. Olması gereken basınç seviyesi 1-2 bar arasıdır. Bar seviyesi 1’in altında ise kombimizin suyu bitmiş demektir. Bu sebepten dolayı sıcak su alamazsınız. Yapmanız gereken Vaillant kombiye su basmak olsun. Su doldurma musluğu kombinizin sağ alt kısmında bulunur.  Basınç seviyesi normal değere geldiğinde sıcak su almanız gerekir eğer hala sıcak su alamıyorsanız dairede gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunu anlayabilmenin en kolay yolu ise ocağı açıp bakmaktır eğer ocak yanıyorsa dairede gaz vardır gaz yok ise kapı dışındaki veya kombinin yanındaki gaz vanası kontrol edilmeli kapalı ise açmalısınız. Ekranda hala bir hata kodu varsa kombiyi en az 3 kez resetlemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra sıcak su sorunu hala devam ediyorsa Bakırköy Vaillant Servisi‘ni arayarak uzman teknisyenlerimizden yardım almanız gerekmektedir. Vaillant Kombinizde bulunan  ptc , üç yollu vana, akış şalteri, ntc , elektronik kart, tribün, plaka eşanjör, pompa, fan, conta gibi bazı parçalarda arıza meydana gelmiş olabilir  ve servis müdahalesi gerekir.

kombinin-su-isitmamasi

kombim sicak su vermiyor

Bizler de kombi servisi olarak sizlerin Vaillant kombiden sıcak su alamamanızın sebebi neler olabilir bunlardan bahsettik bu işlemleri uygulayıp sorununuz hala devam ediyorsa kombiye hiçbir müdahalede bulunmadan servisinizin gelmesini bekleyiniz. Çünkü sizin yapabileceğiniz bir şey kalmamıştır servisi arayarak destek alabilirsiniz. Servis geldiğinde sizlere arızalı olan parçalar hakkında daha detaylı bilgi verecektir. Bizler sizlerin bu gibi sorunlarını gidermek sizleri memnun etmek için çağrı merkezimizin müşteri temsilcileriyle 7/24 daima hizmetteyiz. Bakırköy Vaillant telefonunu bu nedenle aramanızı öneririz.