Vaillant Kombim Çalışırken Ses Çıkartıyor

Kombi tüketicileri olarak sıklıkla karşımıza çıkan sorunlar arasında Vaillant kombinin sesli çalışması gelir.  Genellikle çalışan kombi tüketicileri yoğun geçen günün ardından eve gittikleri sırada kombinin sesli çalıştığını fark ettiği zaman bu durumdan ister istemez rahatsızlık yaşayabiliyorlar. Bizler kombiyi tercih ederken sıcak su ve ısınma kolaylığının yanı sıra sessiz çalışması açısından da ilk tercihlerimiz arasında geliyor. Tüketici olarak her zaman biliriz ki kombi kullanımının bizlere birçok faydası vardır. Vaillant kombi neden sesli çalışır? Bizler Bakırköy Vaillant Servisi olarak sizlere zaman zaman her yerde ulaşmaya çalıştığınız ama ulaşamadığınız bilgileri burada sunmak için bu sayfayı oluşturmuş bulunmaktayız.

Vaillant kombinin sesli çalışma videosunu izleyerek de bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Eğer kombiden sıcak suyu ya da kaloriferlerinizi açtığınızda sizleri rahatsız etmeyecek şekilde ses yapıyorsa bu normal bir durum diyebiliriz. Çünkü bu durumda kombi arızalı demek doğru olmaz. Bu sırada kombiden duyduğunuz ses ateşleme sesidir. Her Vaillant kombi sıcak su ya da kalorifer bölümü açıldığında ateşleme sesi çıkarır.  Fakat bu durumun yanı sıra kombi her seferinde sizleri rahatsız edecek şekilse bir ses çıkarıyorsa bu duruma da normal bir durum demek doğru olmaz. Bizler genellikle bazen bu tür sorunları ciddiye almadan kombi kullanımına tüketici olarak önemsemeden devam ederiz. Ama ilerleyen zamanlarda bu durum daha kötüye gittiği zaman karşımıza çıkan yüklü masraflar sonrasında bazı pişmanlıklar yaşayıp keşke daha önce davransaydım gibi cümleler kurabiliyoruz. İlerde bu gibi pişmanlıklar yaşamamak adına ve kombinizi daha verimli kullanabilmeniz için kombinizdeki sorunları ihmal etmeyin. Vaillant Kombi sesli çalışıyorsa sizin yapacağınız hiçbir müdahale bu duruma sonuç vermez. Bazı tüketiciler ise bu durumla karşılaştıkları zaman kombiyi resetlerler. Lakin kombiyi resetlemek kombinin ses yapma sorununu ortadan kaldırmaz. Kombinin ses yapmasına etken olabilecek parçalar nelerdir diye merak eden tüketicilerimiz var… Fan motorunun bu durumda önemli rolü vardır ve kombi içinde bulunan önemli parçalarda biridir. Kombi ses yaptığı zaman öncelikle fan motoru kontrol edilir. Fan motoru uzun süre bakımsız kalmışsa buda tozlanmasına ve zamanla kullanılıp sesli çalışmasına neden olur. Fan motorunun temizliği ya da rulmanı dağıldıysa tamiri yapılabilir. Kombi birçok parçayla işlevini yaptığından dolayı bazı teknik sorunlarda meydana gelebilir bu durumda değişiklik gösterir. Bu sorun yalnız fan motoruyla alakalı olmayabilir. Kombi içinde devir daimi sağlayan pompanın arızalanması da kombinin sesli çalışmasına neden olabilir. Şunu da eklemek isteriz ki gaz grubu ve üç yollu vana gibi parçalarda bu durumda örnek gösterilebilecek parçalardandır.

kombiden-ses-cikiyor

kombi icinden ses geliyor

Bizler merak ettiğiniz ve araştırdığınız sorunları sizlerle paylaştık. Eğer kombiniz sesli çalışıyorsa kombi servisi olarak karşılaştığımız arızalı parçalar bunlardan kaynaklıdır. Sizlere tavsiyemiz arızanın daha detaylı bir şekilde incelenip bakılması için hiçbir müdahalede bulunmadan uzman teknisyenlerden yardım alın. Bizler yalnızca sizlere bu konular hakkında bilgiler vermek için değil kombinizin arızaya sebep verdiği durumlarda daha güvenilir ve kaliteli hizmet sunabilmek adına işimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Uzman teknisyenlerimiz ve çağrı merkezimizle 7/24 saat hizmetinizdeyiz. Merak ettiğiniz her konuda Bakırköy Vaillant telefonunu arayıp detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz…