Vaillant Kombinin Kullanım Zamanı

Dairemize aldığımız her bir ürün belirli bir ömre sahiptir. Yani her birinin çalışması gereken belirli bir süreleri olmaktadır. Bu süre kombiler için de geçerlidir ki kombide genel anlamda kullanım süreleri her zaman için merak edilmektedir. Vaillant kombide kullanım süresi konusunda eğer bilgi almak isterseniz sizler de dilerseniz bizlere ulaşarak sorularınızı yöneltebilir, dilerseniz Bakırköy Vaillant Servisi tarafından sizler için hazırlanan videomuzu izleyebilir ya da dilerseniz sayfamızdaki metni okuyabilirsiniz.

Vaillant kombi ömrünü anlatan videomuzu izlemeli bilgi almalısınız.

 

Vaillant kombinin temel kullanım zamanı hakkında bilgi almak isteyen tüketicilerimize şu bilgileri aktarabiliriz: Kombiler konusunda yapılan araştırmalar gereği Sanayi Bakanlığı tarafından tespit edilen ve onaylanan kombi ömrü 15 yıla tekabül etmektedir. Bu bilgi yalnız her tip kombinin on beş yıl çalışacağı anlamına gelmez. Eğer bu düşünce ile kombi alır ve kombinin hiçbir ihtiyacını karşılamazsanız kombi temel ömrünün yarısı kadar bile çalışmaz. Aksine bir sürü sorunu meydana getirir ki bu sorundan çözümlenmesi kombi maliyeti kadar bile olabilir. Bu nedenle de diyebiliriz ki kombilerin temel kullanım ömrünü merak etmekten çok kombi ömrünü uzatabilecek bilgileri öğrenerek uygulamalısınız. Mesela sizlere önerilen kombi bakımlarını kaç kez yaptırdınız? Bu durum karşısında aldığımız yanıtlar: kombi 10 yıla yakın kullanılsa bile birkaç sayıyı aşmamaktadır. Hatta hiç bakım yapılmadan kullanılan kombiler de vardır. Vaillant Kombi biraz da diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi şans işidir. Kombiyi aldıktan sonra o kadar para ödedim tabi ki sonuç vermeli diye düşünmeyin. Dairenizde elektronik ya da farklı olan tüm eşyalara para ödeyerek alıyorsunuz fakat kombiler bu diğer cihazlardan değildir. Çalışmak adına parçaların temiz olması, iyi olması ve sorun olmaması gerekmektedir. Bu nedenle de kombi kullanan bir tüketici ya da birey olarak yılda bir defa mutlaka kombinizde sorun var mıdır diye özellikle de kış aylarına girmeden önce mutlaka kontrol ettirin ve bakımlarını da işin uzmanına yaptırın. Bu şekilde yapılan bakımlar karşısında alınan verim de yüksek olur kombi de parçalar temizlendiğinden arızalar da büyümeden önceden giderildiğinden Vaillant kombi uzun süre randıman sağlayabilir. Yani bakım uygulaması işin uzmanı tarafından düzenli şekilde yapıldığı sürece kullanıcılar iyi sonuç elde etmekle kalmaz normalde 15 yıl olan kombi kullanım sürelerini uzatmış olurlar.

kombi kullanim suresi

kombi kullanim suresi

Kombi bakımı, kombiye yapılacak iyi müdahale, düzenli şekilde kontrollerinin yapılma durumları kombi ömrünün uzamasına neden olmaktadır. Bizler de kombi servisi olarak kombi kullanıcılarının tümüne kombi bakımını önermekteyiz. Kombilerine bakım yaptıran her bir birey bu anlamda dilediği rahatlığı uzun süre yaşar. Kombi bakımı yapılmaz ise, ya da bu konuda işin uzmanından yardım alınmaz ise kombi uzun süre çalışmaz aksine kısa sürede miladını doldurarak değişime gereksinim duyar. Daha uzun süre kombi kullanımı hatta sorunsuz kombi kullanımı için kombi bakım ve kontrollerini ihmal etmeden yaptırın… Bu nedenle de Bakırköy Vaillant numarasını aramaktan çekinmeyin.